KONST / Litografier / Färglitografi 8321105
*
nr 832 1105
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi , Claes Folcker (f. 1940), 203/365, motivets mått: 40x68
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2013
kl 20:59:10
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
nr 832 1105
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi , Claes Folcker (f. 1940), 203/365, motivets mått: 40x68
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



